Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2012

ΤΑΤΑΥΛΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 56-55 (31-36)

Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το ανδρικό καθώς ηττήθηκε 56-55 από τα Ταταύλα στο πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι.
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με την ομάδα μας στη θέση του οδηγού με καλές άμυνες και σωστές επιθετικές επιλογές και την διαφορά να φτάνει μέχρι τους 11 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την αποδοσή τους πίεσαν για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 45-46 για την ομάδα μας. Στο τέλος το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο σουτ με την ομάδα μας να φεύγει ηττημένη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Ακολουθεί το παιχνίδι με τον Άρη Γλυφάδας στην έδρα μας στο οποίο θα πρέπει να παρουσιαστούμε πιο έτοιμοι , γι αυτό λοιπόν δουλειά..

ΤΑΤΑΥΛΑ (ΒΡΕΤΤΟΣ - ΜΕΙΜΑΡΟΓΛΟΥ) : ΠΑΠΟΥΛΗΣ 3, ΒΡΥΩΝΗΣ 14(2) , ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ 12 , ΑΥΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 1 , ΠΑΓΩΝΗΣ 2, ΣΠΑΝΟΣ 10, ΚΟΥΡΤΑΛΗΣ 6, ΣΑΡΑΝΤΟΥ 6 , ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ 2

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ ) : ΛΟΥΚΗΣ 2 , ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ 3 (1), ΤΣΟΜΙΔΗΣ 3, ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 12 , ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 2 , ΡΙΠΠΗΣ 3 , ΣΤΕΦΑΝΗΣ 13 (2), ΣΙΡΟΓΛΟΥ 8 (1) , ΠΑΠΠΑΣ 9 , ΠΑΡΑΔΙΑΣ , ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΣ , ΖΗΣΗΣ