Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2013

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. 64-46 (27-23)

Παιχνίδι για γερά νεύρα εχτές στο κλειστό Καραμπίνι ανάμεσα στην ομάδα μας και τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου. Στο πρώτο 20λεπτο κυριάρχησαν οι δυνατές άμυνες με το σκορ να κλείνει στο 27-23 υπέρ της ομάδας μας.Στην αρχή του τρίτου δεκάλεπτου η ομάδα του Αστέρα έκανε την αντεπίθεσή της και πέρασε μπροστά στο σκορ με ένα πόντο τελικά όμως το δεκάλεπτο έκλεισε με 39-38. Όλα έδειχναν πως το φινάλε θα ήταν εξίσου συναρπαστικό.Οι παίχτες μας έβγαλαν στο παρκέ όλη τους την ενέργεια στην άμυνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση στο πρώτο 5 λεπτο έφεραν την διαφορά στο συν 15 και κάπου εκεί το παιχνίδι είχε γύρει υπέρ μας , μέχρι το τελικό 64-46. Πολύ σημαντική νίκη  για την συνέχεια ,καλό μπάσκετ που ευχαρίστησε τον κόσμο που γι ακόμη μια φορά δημιούργησε ωραία ατμόσφαιρα. Συνέχεια με την επικίνδυνη έξοδο στον Κορυδαλλό με αντίπαλο τον Πήγασο.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ - ΤΙΤΑΚΗΣ ) : ΛΟΥΚΗΣ,ΤΣΟΜΙΔΗΣ 2, ΑΝΤΙΠΑΤΗΣ 8, ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 2, ΡΙΠΗΣ 19,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 16(2),ΣΙΡΟΓΛΟΥ 15(1),ΠΑΠΠΑΣ,ΠΑΡΑΔΙΑΣ, ΚΡΑΣΣΑΣ,ΖΗΣΗΣ 2

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ (ΛΕΒΕΝΤΟΥΡΗΣ) : ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ 2,ΤΖΗΜΟΥΡΑΓΚΑΣ 6, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ Δ.5(1),ΚΟΥΖΙΝΟΓΛΟΥ 4, ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ 10(1), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 11(1), ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 8

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα :

ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 82-80(Γ΄ ΠΑΡΑΤΑΣΗ)(74-74)(67-67)(66-66) ΤΑΤΑΥΛΑ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 52-57 ΒΑΡΗ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 57-56(53-53)                                                           ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 63-59 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ 40-67 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ  - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 56-61