Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2016

ΤΑΤΑΥΛΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 54-55 (28-25)

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής η ομάδα μας πήρε την νίκη σ' ένα πολύ δυνατό παιχνίδι και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας στο τέλος του πρώτου γύρου.
Σ΄ όλη την διάρκεια του ματς καμία ομάδα δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ και όλα έδειχναν πως όλα θα κριθούν στα τελευταία λεπτά, όπως κι έγινε.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο και 1:30 πριν την λήξη οι γηπεδούχοι απέκτησαν ένα μικρό προβάδισμα 4 πόντων και ενώ τ' αρκετά λάθη στην επίθεση μας συνεχίζονταν ,  καλές άμυνες έφεραν εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό και ξεκόλλησαν επιθετικά την ομάδα μας. Στα τελευταία 9 δεύτερα χρειάστηκε ακόμα μια καλή άμυνα για να κρατήσουμε το 54-55 που ήταν και το τελικό σκορ.
Ικανοποίηση για το αποτέλεσμα , και σκληρή δουλειά για το επικίνδυνο εκτός έδρας παιχνίδι με τους Κυρίαρχους.

ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς): Νικολόης 19, Κουρής 15(1), Χιουτακάκος 11, Γιαχαλής 2, Κόγιας 3(1), Κουζινόγλου 1, Παδουβάς 3, Κάβουρας, Κατσούρης Β.
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης-Τιτάκης): Χαραλαμπίδης 12, Τριανταφύλλου, Αντιπάτης 7, Γιαννάκης, Βουρνάς 2,Νεδέλκος 14(1), Θεοδωρικάκος 11, Δανασής 7, Μάρης  2