Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2016

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. 78-62 (32-25)

Με το δεξί ξεκίνησε το Ανδρικό μας τις υποχρεώσεις του την νέα χρονιά με νίκη απέναντι στον Ερμή Αργυρούπολης με 78-62.
Με τελευταίο επίσημο παιχνίδι πριν ένα μήνα στις 10/12 αφού υπήρχε η αναβολή του ματς με την Βουλιαγμένη, το ξεκίνημα ήταν μουδιασμένο με αρκετά λάθη και έλλειψη συγκέντρωσης τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Στο τελευταίο δίλεπτο του 1ου δεκαλέπτου οι παίκτες μας κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του αγώνα με ισχνό προβάδισμα 15-14.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πράγματα άλλαξαν ,  με υπομονή στην επίθεση και καλές άμυνες άνοιξε ο ρυθμός του ματς με την διαφορά στους 7 πόντους στο τέλος δεκαλέπτου.
Ίδια εικόνα και στην επανάληψη με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν με άμυνα ζώνης να αλλάξουν την ροή του παιχνιδιού και την ομάδα μας να βρίσκει λύσεις που άνοιξαν την διαφορά στους 14 πόντους .
2 λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου οι φιλοξενούμενοι με σουτ τριών πόντων κυρίως μείωσαν μέχρι τους 8 (52-44).
Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού η ομάδα μας συντήρησε αυτή την διαφορά και 2 λεπτά πριν το τέλος την αύξησε μέχρι και το τελικό 78-62.
Επόμενος αγώνας εξ αναβολής με την Βουλιαγμένη εντός έδρας την Δευτέρα 20.30.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Τιτάκης) Χαραλαμπίδης 16, Τριανταφύλλου 8(2) Αντιπάτης 18, Γιαννακής 8(1) , Βουρνάς 12, Μαυροειδάκος, Νεδέλκος 14(1) Θεοδωρικάκος 2, Βούζης Σιδηρόπουλος , Δανασής , Μαρής

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Φράγκος , Τουρκίστας) : Πελιβανίδης , Λόης Π. , Φύτρος 13, Μωυσίδης 17 , Βλάχος 3, Λόης Γ. , Μακρυγιάννης 13(2) , Παππάς 4, Σιούτης 5, Μενιουδάκης 1, Ρόζος 5