Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2016

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 70-61(37-35)

Ήττα στο ντέρμπι της αγωνιστικής για την ομάδα μας που αντιμετώπισε την πρωτοπόρο στην βαθμολογία Δάφνη στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου με 70-61.
Η ομάδα μας ξεκίνησε αρκετά μουδιασμένα το παιχνίδι με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι ν αποκτήσουν προβάδισμα με 23-11.Στο δεύτερο δεκάλεπτο με όπλο την ενέργεια στην άμυνα η διαφορά μειώθηκε και μάλιστα 1 λεπτό πριν την λήξη του η ομάδα μας προσπέρασε με 2 πόντους , στο τέλος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μπουν και πάλι μπροστά με 2 πόντους.
Και ενώ το ημίχρονο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ το τελευταίο δίλεπτο του 3ου δεκαλέπτου έδωσε αέρα 7 πόντων στους γηπεδούχους.Το 4ο δεκάπεπτο βρήκε την Δάφνη να σκοράρει   τους 12 από τους 15 πόντους της με απόλυτη ευστοχία από το τρίποντο (4/4) και την ομάδα μας να μην ευστοχεί σε κρίσιμες επιθέσεις μέχρι το τελικό 70-61.
Παρά την ήττα ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο χειροκρότησε τους παίχτες μας για την προσπάθεια.
Επόμενο σημαντικό παιχνίδι για την ομάδα μας εντός έδρας την Παρασκευή με τον Λέων Μοσχάτου.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ (Τάσος -Ζάλιαρης): Ρουμάνι 7(1) Μπάκας , Ρούσσης, Φλέγκας 15, Αλεξανδρόππουλος 14(4) , Μαστρογιάννης 5(1) , Παπαδόπουλος 11(1) Παπάζογλου 12, Μπενιαμίν 6 , Ελενίτσας
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) Χαραλαμπίδης 7, Τριανταφύλλου , Αντιπάτης 10, Γιαννακής 3(1), Βουρνάς  3, Νεδέλκος 10(2) , Θεοδωρικάκος 12, Βούσης , Δανασής 12, Μάρης 3(1)