Σάββατο 5 Μαρτίου 2016

ΕΛΕΥΣΙΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 62-70 (39-39)

Νίκη στο ντέρμπι και επιστροφή με το διπλό για την ομάδα μας από την Ελευσίνα με 62-70.
Σκληρό παιχνίδι καθ' όλη την διάρκειά του με την ομάδα μας να ξεκινάει μουδιασμένα απέναντι στους παθιασμένους για επιστροφή στις νίκες γηπεδούχους , με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 39-39.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ανεβάσαμε στροφές τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση με αποτέλεσμα να αποκτήσουμε διαφορά ασφαλείας που όμως ροκανίστηκε στο πρώτο μέρος του 4ου δεκαλέπτου,
Όλα έδειχναν παιχνίδι για γερά νεύρα , προς το τέλος όμως οι παίκτες μας κλείνοντας τους διαδρόμους προς το καλάθι και με σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να φέρουν και πάλι το ματς στα μέτρα μας με αποτέλεσμα ένα πολύτιμο διπλό!
Έξι παιχνίδια πριν το τέλος και η ομάδα μας βρίσκεται στην δεύτερη θέση , για εμάς δεν έχει τελειώσει ακόμα τίποτα και πρέπει να συνεχίσουμε συγκεντρωμένοι ως το τέλος!
Επόμενο ματς εντός έδρας με τον Ατρόμητο .