Σάββατο 30 Μαρτίου 2013

ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 60-47(27-25)

Στο ντερμπι της αγωνιστικής με αντίπαλο την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Τερψιθέα η ομάδα μας γνώρισε την ήττα.Για 30 λεπτά παρά την συνολικά κακή μας απόδοση βρισκόμασταν κοντά στο σκορ μην επιτρέποντας την γηπεδούχο να ξεφύγει ,ακόμα και όταν  στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου πέρασε μπροστά με 8 πόντους η αντίδραση μας ήταν άμεση και το ημίχρονο έκλεισε με διαφορά 2 πόντων υπέρ της Τερψιθέας.Στο τρίτο δεκάλεπτο και  παρά την μεγάλη αστοχία που ακολουθούσε την ομάδα μας από την αρχή του παιχνιδιού με καλές άμυνες η διαφορά έκλεισε στους +4 για τους γηπεδούχους. Στο τέλος η ομάδα της Τερψιθέας με 2 μεγάλα σουτ και εκμεταλευόμενη το μπόνους των ελεύθερων βολών που απέκτησε από πολύ νωρις ξέφυγε στο σκορ μέχρι το τελικό 60-47.
Σ ένα όμορφο μπασκετικό γήπεδο με αρκετό κόσμο το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αλλά είχε όλα τα υπόλοιπα στοιχεία ενός ντέρμπι. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι το  παιχνίδι έγινε με 24άρι χειρός και όχι ηλεκτρονικό με αποτέλεσμα αρκετές φορές  η συννενόηση με τους παίχτες να μην είναι εύκολη, για τον Σύλλογό μας πρωταγωνιστικό ρόλο στο παρκέ θα πρέπει να έχουν οι προσπάθειες των παίκτων που αγωνίζονται και όχι αποφάσεις σαν αυτές του δεύτερου διαιτητή κ. Ηπιώτη....
Όλοι οι παίκτες μας παρά την κακή εμφάνιση έδειξαν πάθος σ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι το τέλος , χειροκροτήθηκαν και χειροκρότησαν τον κόσμο μας που γι άλλη μια φορά έκανε αισθητή την παρουσία του γεμίζοντας ακόμα και πούλμαν για να βρεθούν δίπλα μας,και τους ευχαριστούμε γι αυτό.Συνέχεια με την Ηλεκτρούπολη εντός έδρας.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ) : ΓΙΑΧΝΑΚΗΣ,ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ Γ.12(2),ΠΛΟΥΤΕΤΣΚΙ 7(1), ΛΙΑΝΟΣ 5, ΒΑΡΒΑΤΑΚΟΣ 10,ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΖΛΑΤΗΣ 2, ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ Μ. 12, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 2

ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ(ΚΑΝΔΥΛΗΣ-ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΛΟΥΚΗΣ 4(1) ,ΚΡΑΣΣΑΣ,ΤΣΟΜΙΔΗΣ 4, ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 8, ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 4, ΡΙΠΗΣ 3, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 9(1), ΣΙΡΟΓΛΟΥ 12(2), ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΣ 3(1),ΠΑΡΑΔΙΑΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΥ