Σάββατο 6 Απριλίου 2013

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 59-53 (48-48κ.α) (18-25)

Δύσκολη νίκη στην παράταση με αντίπαλο την μαχητική Ηλεκτρούπολη χθες για το Ανδρικό μας στο κλειστό Καραμπίνι. Κακό παιχνίδι από την ομάδα μας ειδικά στην επίθεση που επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ και να κρατούν σε απόσταση ασφαλείας την διαφορά μέχρι και το κλείσιμο του ημιχρόνου (18-25).
Στην επανάληψη και το τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα αντέδρασε και μείωσε με την διαφορά στο τέλος του στον -1 πόντο.Το παιχνίδι ίδιο και στο τέταρτο δεκάλεπτο με καλές άμυνες και καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ και το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση.
Στην παράταση η ομάδα έδειξε χαρακτήρα και με επι μέρους σκορ 11-05 πήρε το παιχνίδι και ακόμα 2 βαθμούς.Η βοήθεια του κόσμου ήταν πολύ σημαντική αφού γι άλλη μια φορά στήριξαν τις προσπάθειες των παικτών μας μετά από μία δύσκολη εβδομάδα.
Νίκη πολύτιμη που με βάση τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα παιχνίδια εξασφαλίζει και μαθηματικά την άνοδο στην Β Κατηγορία 3 αγωνιστικές πριν το τέλος.
Επόμενη αγωνιστική με την Δάφνη στον Αγ. Δημήτριο.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ(ΚΑΝΔΥΛΗΣ- ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΛΟΥΚΗΣ 3(1), ΣΤΕΦΑΝΟΥ,ΖΥΓΟΜΑΛΑΣ, ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 12(1), ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 6,ΡΙΠΗΣ 8,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 3, ΣΙΡΟΓΛΟΥ 18(1), ΠΑΠΠΑΣ 2, ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΣ 5(1),ΠΑΡΑΔΙΑΣ 2, ΖΗΣΗΣ

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (ΚΑΡΑΤΖΟΥΝΗΣ) : ΦΕΙΔΑΣ 12(2),ΡΙΖΟΥΛΗΣ Δ. 7(1),ΡΙΖΟΥΛΗΣ Β. 6, ΜΟΥΡΤΟΣ 9, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 2,ΧΑΤΖΗΓΩΓΟΣ,ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ 12(3),ΛΥΡΑΣ 2, ΟΥΖΟΥΝΗΣ 1, ΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ 2