Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2013

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ 72-57 (32-28)

Σε μία δύσκολη βραδιά για όλους με αρκετή συγκίνηση χωρίς τον Πρόεδρο μας Γιάννη Κανδύλη που βλέπει τους αγώνες της ομάδας μας από ψηλά το Ανδρικό μας πήρε την νίκη απέναντι στην ομάδα της Γλυφάδας.Το αρχικό μούδιασμα ήταν λογικό αλλά όσο περνούσε η ώρα οι παίχτες μας έβγαλαν στο παρκέ διάθεση,πάθος και ωραίες συνεργασίες με ξέσπασμα στο τέταρτο δεκάλεπτο άνοιξαν την διαφορά μέχρι το τελικό 72-57.
Η νίκη αφιερώθηκε στον Πρόεδρο απ όλους μας , το έργο του θα συνεχιστεί...
Όλοι μαζί στο τέλος χειροκρότησαν και την ομάδα της Γλυφάδας ομάδα που με αμοιβαιότητα δέχτηκε αλλαγή της έδρας του αγώνα ,  αντίπαλοι άλλωστε είμαστε μόνο για 40 λεπτά στο παρκέ ο αθλητισμός ενώνει ανθρώπους και πρεσβεύει αξίες στις εύκολες και τις δύσκολες στιγμές .Τους ευχαριστούμε...
Επόμενο παιχνίδι εντός έδρας την Δευτέρα 4/11 στις 20.00 στην έδρα μας με αντίπαλο την Τερψιθέα.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ(ΚΑΝΔΥΛΗΣ-ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΣΥΡΟΓΛΟΥ 14(1),ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΟΥΚΗΣ, ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 12(1), ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ, ΡΙΠΗΣ 4, ΔΑΛΜΥΡΑΣ 20(3), ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ 13, ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΑΡΑΔΙΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ 3, ΖΗΣΗΣ 4

ΓΛΥΦΑΔΑ (ΚΑΨΙΜΑΛΗΣ- ΠΑΛΤΖΟΓΛΟΥ) : ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ 8, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2, ΤΣΙΟΥΜΑΣ 13, ΤΕΡΤΙΚΑΣ 4, ΓΚΟΝΟΥΛΟΥ 8, ΓΡΙΒΑΣ 10(2), ΓΟΥΛΑΝΔΡΗΣ 2, ΛΙΠΠΑΣ 10