Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΑ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ 70-65 (32-33)

Σε μία παγωμένη βραδιά στο κλειστό Καραμπίνι το Ανδρικό μας επικράτησε 70-65 με αντίπαλο τα Σούρμενα/Ελληνικό.Η ομάδα μας δυσκολεύτικε στο πρώτο μισό του παιχνιδιού δεν εκμεταλεύτικε την καλή αρχή του πρώτου δεκαλέπτου με πολλά λάθη στο δεύτερο να δίνουν το προβάδισμα στους φιλοξενούμενος με 33-32. Στην επανάληψη και το τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 24-19 οι παίκτες μας ανέβασαν στροφές μέχρι και τα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου ανεβάζοντας την διαφορά στους 15 πόντους. Κάπου εκεί χάθηκε και πάλι η συγκέντρωση και το σκορ μειώθηκε στους 5 πόντους.
Η εξέδρα όπως πάντα ζέστανε το γήπεδο και εδωσε το σύνθημα για τη νίκη!Επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα του Ρέντη.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ-ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΣΥΡΟΓΛΟΥ 22(3), ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΛΟΥΚΗΣ 8(1), ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 7, ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ,ΡΙΠΗΣ 8 ,ΔΑΛΜΥΡΑΣ 17(1), ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ 4, ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΡΑΔΙΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ 4, ΖΗΣΗΣ

ΣΟΥΡΜΕΝΑ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ(ΣΟΛΩΜΟΣ) : ΚΑΡΑΣΟΥΛΟΣ 3(1), ΜΟΥΡΓΚΗΣ 10, ΖΗΝΕΛΗΣ 4, ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ 8(2), ΠΑΠΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 2,ΓΚΙΟΥΡΤΖΙΔΗΣ 4(1), ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 20(4), ΜΠΙΝΙΑΡΗΣ 4