Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 80-60 (42-37)

Πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πήρε την νίκη απέναντι στην 2η ομάδα της βαθμολογίας  Ακαδημία Ελευσίνας αποδίδοντας παράλληλα και καλό Μπάσκετ.
Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και το προβάδισμα στο σκορ με 25-16 , στο δεύτερο δεκάλεπτο κάποιες λάθος επιλογές κ η χαλάρωση στην άμυνα επέτρεψαν στους αντιπάλους μας να μειώσουν στους 5 πόντους.
Η ανάπαυλα έδρασε θετικά και η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με πολύ καλές άμυνες με την διαφορά πάνω από τους 20 πόντους σε αρκετά σημεία του 3ου δεκαλέπτου το οποίο έκλεισε στο +17.
Στον ίδιο ρυθμό και το τελευταίο κομμάτι του ματς με την διαφορά να παραμένει σταθερή μέχρι και το τελικό 80-60. Καλή νίκη και εμφάνιση απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα όπως η Ελευσίνα.
Επόμενο παιχνίδι η επικίνδυνη έξοδος στα Καμίνια με τον Ατρόμητο,

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης): Χαραλαμπίδης 18, Αντιπάτης 2, Γιαννακής 5(1), Βουρνάς 6, Μαυροειδάκος , Νεδέλκος 27(1) , Θεοδωρικάκος 13(1), Βούζης , Παγάνης , Δανασής 6, Μαρής 3(1)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης , Λιβάνιος): Παπαϊωάννου 8 , Μαρούγκας , Παραλής 4(1) , Κοσκινάς 14(1), Κατσαρέλιας 5, Καρράς 23(2) , Λάσκος 4, Γιάνου , Κοντούλης 2