Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 57-72 (26-26)

Μεγάλο διπλό για την ομάδα μας στο κλειστό του Κορυδαλλού με αντίπαλο τον Πήγασο με νίκη με 57-72, μια νίκη που μας φέρνει στην 3η θέση της βαθμολογίας .
Δυνατό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο με τους αντιπάλους μας να ισορροπούν το παιχνίδι και να αποκτούν προβάδισμα με 1 πόντο. Ίδια εικόνα και στο 2ο δεκάλεπτο με καμία απο τις δύο ομάδες να μην μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ με αποτέλεσμα το 26-26 στο ημίχρονο.
Από την αρχή του τρίτου δεκαλέπτου η διάθεση και η αποφασιστικότητα των παικτών μας στην άμυνα άρχισαν να αποδίδουν , όπως και τα σουτ απέναντι στην άμυνα ζώνης των γηπεδούχων ( την οποία χρησιμοποίησαν για σχεδόν 30 λεπτά) και γενικά καλές συνεργασίες άρχισαν ν' ανοίγουν τον ρυθμό και την διαφορά.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο έγινε σωστή διαχείριση της διαφοράς η οποία και έφτασε μέχρι το τελικό + 15. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και την νίκη.
Επόμενος αγώνας εντός έδρας με την Βουλιαγμένη.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Κουκιάς, Γιαννικάκης) : Παναγόπουλος 4, Μυλωνόπουλος - , Σέργης 7(1), Δούμπας 11(1) , Κουτσουμπάκος 10 , Ρίπης 8 , Στεφανής 3 , Μπακάλης -, Κοκιούσης 13 , Ρενιέρης 1
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης): Χαραλαμπίδης 15,Τριανταφύλλου , Αντιπάτης 27(2) , Γιαννακής 1, Βουρνάς 4,Μαυριοειδάκος, Νεδέλκος 12(1) , Θεοδωρικάκος 3(1) , Βούζης , Παγάνης , Δανασής 5 , Μαρής 5(1)