Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΑΙΞΩΝΗ 72-60 (37-32)

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας με καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του χθεσινού αγώνα με αντίπαλο την Αιξωνή.
Από την αρχή οι παίκτες μας είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού αποκτώντας μια μικρή διαφορά ασφαλείας. Οι  φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πέρασαν μπροστά στο σκορ στα μέσα της δεύτερης περιόδου ,όμως κάπου εκεί το σκηνικό άλλαξε με την ομάδα μας να ανεβάζει στροφές και με καλές άμυνες και αιφνιδιασμούς να περνά μπροστά στο σκορ με 5 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα μας συνέχισε με ακόμα περισσότερη διάθεση και με σωστές αποφάσεις στην επίθεση άνοιξε το σκορ μέχρι και το συν 16.
Τελικό σκορ 72-60 με αρκετά διαστήματα καλού μπάσκετ και δύο πολύτιμοι βαθμοι για την συνέχεια.
Επόμενο παιχνίδι εκτός έδρας με τον Πήγασο Κορυδαλλού.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης): Χαραλαμπίδης 11,Τριανταφύλλου 3(1), Αντιπάτης 20 ,  Βουρνάς 2 , Νεδέλκος 17 , Θεοδωρικάκος 14(1), Βούζης -,  Δανασής 4, Μαρής1